Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület

Iszlám és kereszténység: a szélsőségesek jelentik a veszélyt

Pápa – Fischl Vilmos evangélikus lelkész, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára tartott előadást a Gyurátz Ferenc Gondolkodó Kör vendégeként hétfőn az Evangélikus Látogatóközpontban.

Pedagógustréninget tartottak Bobán

Boba – Keresztyén házban dolgozom – ezt a címet viselte az a tréning, melyet a Reményik Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Művészeti Iskola bobai tagintézményének pedagógusai számára tartottak 2018 áprilisában.

Közösségi teret is kialakítanának a nyertes pályázatból Pápán

Pápa – Megközelítőleg 50 millió forintos támogatásban részesülnek a pápai evangélikusok. Az összegből közösségeiket fejlesztik, változatos programokat szerveznek.

Rendhagyó szülői értekezletet tartottak a pápai evangélikus templomban

Pápa – Rendhagyó szülői értekezletet szervezett a Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola a helyi evangélikus templomban. Az esemény meghívott vendége volt Lénárd Sándor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem docense, aki Neveljünk együtt jól: család és iskola címmel tartott előadást.

Tárd ki a szíved!

Harka – A családok éve apropóján a Győr-Moson-Sopron megyei Harka karitászcsoportja immár második alkalommal rendezte meg mintegy nyolcszáz résztvevővel a „Tárd ki a szíved! – Tavaszváró délután” elnevezésű programot a harkai és környékbeli családoknak április 14-én.

Megérkezett a kaposvári evangélikusok új orgonája

Kaposvár – A Kaposvári Evangélikus Egyházközség szervezésében, Magyarország Kormánya és Kaposvár Város Önkormányzata támogatásával a napokban Magyarországra érkezett az a közel 3 tonnás, több mint 1000 síppal rendelkező neobarokk orgona, amely a kaposvári evangélikus templomban lesz felállítva a tavasz folyamán.

Felelősség – Megemlékezés az ágfalvi németek kitelepítéséről

Ágfalva – Az ágfalvi németek kitelepítésének – vagy ahogyan a magyarországi németek nevezik –, elűzetésének 72. évfordulójára emlékeztünk 2018. április 14-én az ágfalvi evangélikus templomban és a mellette lévő Luther téren. Az idei volt az első év, hogy senki nem jött el a kitelepítettek közül a falu – évről évre megtartott – rendezvényére.

Kórusok találkoztak Kaposváron

Kaposvár – Idén tizenharmadik alkalommal rendezték meg az Éneklő Pannónia kórustalálkozót a hétvégén Kaposváron. A rendezvény növekvő népszerűségét az is bizonyítja, hogy idén a keszthelyi, budapesti, siklósi és törökbálinti együttesek is csatlakoztak a kezdeményezéshez.

Sopronban látható Luther Márton legrégebbi ábrázolása

Sopron – A soproni evangélikus múzeumban 2018. április 5-én helyeztük el Luther Márton közelmúltban felfedezett portréját, Magyarország legrégebbi Luther-ábrázolását. A festmény megtalálásakor nagyon rossz állapotban volt, kölcsönzése fejében a Magyar Nemzeti Múzeum vállalta a restaurálás költségeit.

Vasúti diakónia lesz Sopronban

Sopron – Szó szerint és átvitt értelemben is segítséget nyújt az evangélikus szeretetszolgálat vasúti diakóniája, melynek tervein már dolgozik a felkészült csapat. Az állomáson bárki betérhet majd hozzájuk akár fizikai, akár lelki támogatásért.

Feliratkozás RSS - Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület csatornájára