Kirchentag

A Kirchentag közreműködőket keres a dortmundi egyházi napok lebonyolításához

Dortmund – Hatalmas közönség, fantasztikus hangulat: ezúton várjuk azon kreatív testvérek, zenészek, kiállítók, valamint művészek jelentkezését, akik szívesen vennének részt a 2019-es dortmundi Kirchentag (2019. június 19–23.) programjainak megvalósításában. A kirchentag.de/mitwirken oldalon olvashatók az ezzel kapcsolatos információk, illetve megtalálhatók a jelentkezéshez szükséges pályázati dokumentumok is, amelyeket kitöltve és a főszervezőknek elküldve jelezhetik közreműködői szándékukat.

Kirchentag újratöltve

Dortmund – 2019. június 19–23. között immár 3. alkalommal rendezik meg Dortmundban a Kirchentagot. 2018. január 19-ével az esemény főszervezői megnyitották rendezvényszervezői központjukat, mely egyelőre 40 fővel dolgozik, de egy év múlva már 100 fős csapat fogja biztosítani a zökkenőmentes lebonyolítást.

„Micsoda bizodalom ez”

Dortmund – Dortmund lesz 2019-ben a következő Német Egyházi Napok (Der Deutsche Evangelische Kirchentag) helyszíne, ezt már idén májusban bejelentették a berlini egyházi napok zárásaként. Most pedig megtudtuk, mi lesz az az igevers, amely meghatározója a rendezvénynek. A Királyok második könyvéből a 18. fejezet 19. versének egy részletét választották a szervezők, amelyet hétfőn mutattak be Dortmundban.

Már megvan a 2021-es ökumenikus Kirchentag (Egyházi Napok) elnök asszonya!

Fulda – A Német Szövetségi Bíróság elnök asszonya, Bettina Limperg lesz a harmadik Ökumenikus Egyházi Napok (Kirchentag) evangélikus elnök asszonya. A rendezvényre 2021. május 12. és 16. között kerül sor Frankfurt am Mainban. Az elnökségi gyűlés szombaton erősítette meg Fuldában az elnökség javaslatát.

Igeív „a látás Istenéről”

Csupán a fotók alapján tájékozódva úgy tűnhet, hogy a berlini Kirchentag lényegében nem volt más, mint egy százezres tömeget mozgató színes kavalkád, egy „jó buli”… De hála Istennek, ennél azért jóval többet, mélyebb tartalmat is átélhettünk, ha követtük az idei egyházi napok igetanulmányainak (Bibelarbeit) teológiailag német alapossággal kidolgozott és provokatívan aktuálisan felépített ívét.

Több mint 200 ezer euró gyűlt össze a Kirchentagon

Berlin – Wittenberg – A 36. Német Protestáns Egyházi Napokon (Kirchentag) résztvevők a Berlinben és Wittenbergben rendezett nagy istentiszteleteken összesen 216 208 euró adományt adtak a Német Protestáns Egyház (EKD) gyerekek és menekültek között végzett munkájának támogatására.

Menekülteknek segítenek, afrikai éhezőket támogatnak – Önkéntes segítők jelentik egy német gyülekezet motorját - VIDEÓ!

Berlin–Schlachtensee – A Berlin–Schlachtensee-ben lévő Johannes-Kirche (János-templom) gyülekezete több mint 3800 tagot számlál. Az egykor Nyugat-Berlin területén lévő gyülekezet vasárnapi istentiszteleteire bár csak mintegy 60-an járnak, mégis a gyülekezetnek ez a magja rendkívül agilis. A különböző korosztályoknak több mint 30 csoportjuk van a különböző témákban. A berlini Német Protestáns Egyházi Napokon (Kirchentag) ismerkedtünk meg lelkészükkel és egyháztagjaikkal, riportunkban az ő életüket szeretnénk bemutatni.

Te látsz engem – Személyes beszámoló a Kirchentagról a Bakonytamásiban élő testvérektől

Berlin – A reformáció ötszázadik évfordulójának kiemelt eseményeként 36. alkalommal szervezték meg a Német Evangélikus Egyházi Napokat Berlinben és Wittenbergben május 24–28. között, amelyre itthonról Szakos Csaba Bakonytamási lelkész vezetésével indultunk el félszázan.

Utánajártunk a Kirchentag záró istentiszteletén megkondult harangok történetének

Wittenberg – A 36. Német Protestáns Egyházi Napok záró istentiszteletének szervezésekor gondot jelentett, hogyan fognak megcsendülni a harangok, jelezve az istentisztelet kezdetét. Német testvéreinknek erre is volt megoldásuk. Nem a Wittenbergben lévő templomok, így nem a Vártemplom vagy a Krisztus-templom, esetleg a Városi templom távolban lévő hangját kellett figyelni, de még nem is ezek felerősített változatát az Elba partján lévő ártíri mezőn, hanem új harangokat öntöttek a nagy ünnep tiszteletére.

Hans Leyendecker lesz 2019-ben a dortmundi Kirchentag vezetője

Berlin – Már Berlinben fix volt az időpont: két év múlva a Kirchentagot a vesztfáliai metropolisban rendezik meg június 19. és 23. között. Hans Leyendecker újságíró lesz a 37. Német Protestáns Egyházi Napok elnöke. A küldöttgyűlés megerősítette az elnökség javaslatát berlini ülésükön.

Feliratkozás RSS - Kirchentag csatornájára