pályázat

Íme a 2018-as missziói pályázat nyerteseinek listája

Budapest – Az alábbiakban közöljük azoknak az evangélikus gyülekezeteknek a listáját, akik az idei missziói pályázaton nyertek. A társult, illetve leánygyülekezettel rendelkező egyházközségek nevénél – akik nem közösen pályáztak – a felsorolásban vastag betűvel jeleztük, hogy melyik gyülekezet nyert a pályázaton.

Pályázatbeadási dömping Kiskőrösön a képviselő-testületi ülésen

Kiskőrös – Kiskőrös város önkormányzatának képviselő-testülete 2018. április 25-én tartotta ezúttal közmeghallgatással egybekötött képviselő-testületi ülését a Városháza dísztermében, ahol közel két tucat napirendi pontot tárgyaltak meg a képvelők.

Közösségi teret is kialakítanának a nyertes pályázatból Pápán

Pápa – Megközelítőleg 50 millió forintos támogatásban részesülnek a pápai evangélikusok. Az összegből közösségeiket fejlesztik, változatos programokat szerveznek.

Evangélikus gyermek- és ifjúsági pályázat 2018.

A Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) Ifjúsági és Gyermekbizottsága gyermek- és ifjúsági pályázatot írt ki.

Evangélikus tanár a leginspirálóbb hétköznapi hős kategória jelöltje

Nyíregyháza – Az Aranyanyu díjas Kecskemétiné Szilvási Zsuzsannát, a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium igazgatóhelyettesét ismét jelölték egy kitüntető címre. Ezúttal a Femcafé-gála leginspirálóbb hétköznapi hős kategóriájának jelöltje lett. A pedagógus tíz éve dolgozik azon, hogy saját módszereivel felkészítse a tanulási nehézségekkel küzdő fiatalokat az egyetemi évekre.

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS pedagógiai előadó – pedagógiai szakértő munkakör betöltésére

Budapest – Az Evangélikus Pedagógiai Intézet teljes munkaidejű pedagógiai előadó – pedagógiai szakértő munkakörbe várja munkatárs jelentkezését.

Számítástechnikai és könnyűzenei eszközök kerülnek a gyülekezetekhez

Budapest – A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által kiírt pályázatok keretében notebookot, gitárt és cajónt lehetett igényelni. A gyülekezeti munka segítésére idén több mint száz eszköz kerül kiosztásra.

Kereszt-rejtvény

Budapest – A Magyar Bibliatársulat Alapítvány ismét bibliaismereti versenyt hirdet, amelyre középiskolásokat, valamint főiskolásokat és egyetemistákat is várnak. Ez alkalommal a játék öt héten keresztül tart, középpontjában pedig a feltámadás utáni időszak, illetve a Szentlélek áll majd.

Győzteseket hirdettek a Reformáció 500.1 kortárs irodalmi pályázaton

Budapest – Megszületett a zsűri döntése a Reformáció 500.1 című kortárs irodalmi pályázat nyerteseiről. A Reformáció Emlékbizottság felhívására közel 70 lírai és epikai alkotás érkezett.

Könnyűzenei pályázat

A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által kiírt pályázat keretében gitárt és cajónt lehet igényelni.

Feliratkozás RSS - pályázat csatornájára