Déli Evangélikus Egyházkerület

Családi missziói nap a Déli Evangélikus Egyházkerületben

Budapest – „Ti kinek mondotok engem?” mottóval kerül megrendezésre a családi missziói nap a Déli Evangélikus Egyházkerületben 2018. május 21-én Pestszentimrén. A részleteket a plakáton olvashatják.

Püspökválasztásra készülünk: Interjú Vető Istvánnal

Budapest – A Déli Evangélikus Egyházkerület idén püspökválasztásra készül. A püspökjelölteknek, Aradi Györgynek, Kondor Péternek, Szeverényi Jánosnak és Vető Istvánnak ugyanazokat a kérdéseket tettük fel. A lelkészek párhuzamos interjúi közül a Vető Istvánnal készítettet az alábbiakban olvashatják.

Püspökválasztásra készülünk: Interjú Szeverényi Jánossal

Budapest – A Déli Evangélikus Egyházkerület idén püspökválasztásra készül. A püspökjelölteknek, Aradi Györgynek, Kondor Péternek, Szeverényi Jánosnak és Vető Istvánnak ugyanazokat a kérdéseket tettük fel. A lelkészek párhuzamos interjúi közül a Szeverényi Jánossal készítettet az alábbiakban olvashatják.

Püspökválasztásra készülünk: Interjú Kondor Péterrel

Budapest – A Déli Evangélikus Egyházkerület idén püspökválasztásra készül. A püspökjelölteknek, Aradi Györgynek, Kondor Péternek, Szeverényi Jánosnak és Vető Istvánnak ugyanazokat a kérdéseket tettük fel. A lelkészek párhuzamos interjúi közül a Kondor Péterrel készítettet az alábbiakban olvashatják.

Püspökválasztásra készülünk: Interjú Aradi Györggyel

Budapest – A Déli Evangélikus Egyházkerület idén püspökválasztásra készül. A püspökjelölteknek, Aradi Györgynek, Kondor Péternek, Szeverényi Jánosnak és Vető Istvánnak ugyanazokat a kérdéseket tettük fel. A lelkészek párhuzamos interjúi közül az Aradi Györggyel készítettet az alábbiakban olvashatják.

Bemutatkoztak a Déli Egyházkerület püspökjelöltjei

Budapest – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszéke által szervezett konferencia keretében, 2018. január 19-én mutatkoztak be első körben egy nyilvános fórumon a Déli Evangélikus Egyházkerület püspökjelöltjei. Aradi György, Kondor Péter, Szeverényi János és Vető István lelkészeket Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke kérdezte.

Megvannak a déli kerület püspökjelöltjei

Budapest – 2018. január 13-án a Déli Evangélikus Egyházkerület közgyűlése Pestszentimrén a kastélydombi Luther-kápolnában, az egyházkerület újonnan épült templomában tartott ülést, melynek témája a püspökválasztás során a jelöltlista véglegesítése volt – tudta meg szerkesztőségünk a jelölőbizottság vezetőjétől, Solt-Száraz Csengétől.

Nagy feladatokra készülve!

Budapest – „Jézus feladatot ad, de kicsinyhitűségünkben sokszor nem fogjuk fel hatalmát” – ezzel a mondattal zárta Regősné Zászkaliczy Zsuzsanna, az Evangélikus Országos Múzeum (EOM) tudományos munkatársa, kőbányai felügyelő asszony áhítatát a Déli Evangélikus Egyházkerület közgyűlésének kezdetén, amelynek a múzeum pincéje adott otthont, 2017. november 11-én.

Köszönjük, Angi! Jó utat!

Budapest – Több, mint nyolcéves szívvel, lélekkel és hittel végzett irodavezetői munkát követően Jóné Jutasi Angelika férjével, Andrással, valamint gyermekeivel, Barbarával és Ádámmal együtt július 17-én egyéves dél-ázsiai tanítói szolgálatra készülnek.

Újratöltés Kőszegen

Kőszeg – A déli egyházkerület lelkész családjainak idei rekreációs napjaira július 3–6. között, a verbita missziós szerzetesek Szent Imre Lelkigyakorlatos Házában került sor Kőszegen.

Feliratkozás RSS - Déli Evangélikus Egyházkerület csatornájára