könyv

Sztehlo-gyerekek voltunk dedikálás a 89. ünnepi könyvhéten (Képgaléria)

Budapest – Sztehlo-gyerekek voltunk című könyvüket dedikálta Laborczi Dóra és Andrási Andor, a kötet szerkesztői, a Kálvin Kiadó, a Magyar Bibliatársulat és a Luther Kiadó közös standján, a 89. ünnepi könyvhéten Budapesten, a Vörösmarty téren 2018. június 9-én.

A Krisztus-arcú Gábor bácsi

Különleges hangulatú portrékötet jelent meg a 89. ünnepi könyvhétre, amelyből nemcsak 33, a második világháború végét Budapesten átélt gyermek életútját ismerhetjük meg, hanem az őket és több száz társukat megmentő evangélikus lelkész, Sztehlo Gábor személyisége is kirajzolódik.

Szeretet és diszkriminációmentesség – Ezt üzeni ma Sztehlo Gábor

„Ebben a bizonytalanságban az egyetlen, aki állandóságot mutatott ezeknek a gyermekeknek, Sztehlo Gábor volt, aki Istenbe vetett eltántoríthatatlan hitével maradt szikla, és ezzel valódi hegyeket mozdított meg. Egyedül a szeretethez és a különbségeket nem ismerő befogadáshoz ragaszkodott, ettől egyik önkényuralmi rendszer sem tántorította el." – írja Sztehlo Gábor evangélikus lelkészről a Sztehlo-gyerekek voltunk című kötet fülszövege. A könyvet június 4-én, hétfőn 17 órakor mutatták be a Magyarországi Evangélikus Egyház székházának Üllői út 24. szám alatt található templomában.

Szeretet és diszkriminációmentesség – Ezt üzeni ma Sztehlo Gábor

Budapest – Június 4-én, hétfőn 17 órakor tartották a Sztehlo-gyerekek voltunk című kötet bemutatóját a Magyarországi Evangélikus Egyház székházának Üllői út 24. szám alatt található templomában.

Az 1951-es budapesti kitelepítések története – Beszélgetés Köbel Szilviával

Budapest – Bár a pártállam a fővárosi volt arisztokráciát szembe akarta állítani a vidéki módos parasztsággal, terve mégsem sikerült, ugyanis az emberek inkább szolidárisak voltak egymással, mintsem ellenségesek. Köbel Szilvia, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának (ÁBTL) tudományos főmunkatársa a Budapest-Fasori Evangélikus Egyházközség és a Budapest-Kelenföldi Evangélikus Egyházközség kitelepítési jegyzékeit kutatva a Honukban otthontalanok konferenciakötetbe írt tanulmányában mutatta be a pártállami rendszer embertelen és egyházellenes tevékenységét. A tudományos főmunkatárssal a budapesti kitelepítésről, az egyházvezetésről, egyéni sorsokról és a pártállami diktatúra hatásairól is beszélgettünk.

„A szeretetet hagyta ránk örökül” – 27 történet az életmentő lelkészről Sztehlo Gábor egykori mentettjei mesélnek egy új kötetben

Budapest – Sztehlo Gábor kétezer ember életét mentette meg a második világháború alatt, utána pedig több száz gyermek megélhetését biztosította a budakeszi úti Pax gyermekotthonban, ahol megalapították a Gaudiopolis ifjúsági államot. Hogyan emlékeznek rá mindazok, akik gyerekként kapcsolatban álltak vele vagy felnőttként tudták meg, hogy az életük neki köszönhető? Mi történt az egykori Sztehlo-gyerekekkel a háború előtt, alatt és után? Hogyan éltek és milyen hatással volt rájuk az, akit az „egyetlen igaznak” tartanak ma is? Erről szól a Sztehlo-gyerekek voltunk című kötet, amely a napokban jelent meg a Luther kiadónál Laborczi Dóra és Andrási Andor szerkesztésében.

A regények éjszakáján Szentírásokat és kódexeket is láthattak

Budapest – Káposztásmegyer – 2018. május 17-e estéjén-éjszakáján rendezte meg a káposztásmegyeri Karinthy-iskola a regények éjszakáját, mely egy egész évet átölelő, az olvasásra és nevelésre fókuszáló program megkoronázása volt. A helyi evangélikus gyülekezet az iskola kérésére örömmel vett részt a projektnapon.

Lépjünk a félelemből a szabadság kultúrájába!

Budapest – Mit jelent a félelem, és miért kezeljük tabuként? Hogyan manipulál minket a média, és mi kéne ahhoz, hogy párbeszédet tudjunk folytatni egymással? Mennyire akarjuk magunkat megismerni, és mennyire élünk a komfortzónánkon belül? Ilyen és hasonló kérdésekről beszélgettünk a több mint húsz országból tudósító riporterrel, a Félj bátran című, nagy sikerű könyv szerzőjével, a Prima Primissima díjas Al Ghaoui Hesnával.

Ki a jó presbiter?

Mi a feladata annak, aki ma presbiteri szolgálatot vállal? Mi az, amit fontos tudnia, és nem szabad szem elől tévesztenie? Mi teszi a presbitert igazán jó presbiterré? Hogyan tehet eleget az elvárásoknak? Honnan merítsen erőt és hitet, ötleteket és célokat? Kitől kérjen tanácsot? Mikor szólaljon meg, és mikor hallgasson inkább? Meddig terjed a megbízatása? Mikor biztasson, támogasson, és mikor kérjen számon valamit?

Megjelent Dér Katalin – Jorsits Attila: Beavatás – Márk evangéliuma című könyve

Budapest – A kötet anyaga a Mária Rádióban, az Evangélikus Hittudományi Egyetemen, illetve a Protestáns Felsőoktatási Szakkollégiumban élőszóban elhangzott előadások egységes művé szerkesztett változata. A könyv ökumenikus összefogás eredménye: Dér Katalin katolikus, Jorsits Attila evangélikus teológus.

Feliratkozás RSS - könyv csatornájára