Emberöltők anyaföldön, anyanyelven – Zsolnai zsinat 1610

Share this content.

Videó: Zákeus Média Centrum
404 éve március 28-tól 30-ig ülésezett Zsolnán az a zsinat, amely először hozott egységes egyházigazgatási törvényeket egy teljes országrész (tíz észak-nyugat-magyarországi vármegye) evangélikus gyülekezetei számára. Az összeállítás 2014-ben a 400 éves évfordulóra készült.

Címkék: Zsolnai zsinat -

Az evangelikus.hu minden olvasója számára biztosítani szeretné a lehetőséget arra, hogy Facebook bejelentkezés után közvetlenül hozzá tudjon szólni a megjelent cikkekhez. Így a hozzászólása a Facebookon megadott felhasználói nevével és profilképével jelenik meg. Ha Ön még nem regisztrált, itt megteheti: www.facebook.com. Oldalunkon a megjelenést követő egy hónapban van lehetőség kommentelni, utána lezárjuk ezt a lehetőséget. A hozzászólásokat moderáljuk, ha gyűlöletkeltő, törvényt, illetve személyiségi jogokat sért. Kérjük, mielőtt elküldi véleményét, a fentieket vegye figyelembe!